AKCE - Ostatní akce

Plazi
22.11. 2022 Klárka Šlápotová

Klárka Šlápotová a její domácí mazlíček

   18.11.2022 jsme při hodině přírodopisu probírali plazy. Klárka se ujala ještěrů a to dokonce se živou ukázkou, její agamou – samcem Tondou. Tonda nám krásně oživil výuku, viděli jsme na něm základní znaky plazů a mohli jsme si Tondu i pohladit i pochovat. Byl moc hodný a trpělivý.

   A že je Klárka správná ošetřovatelka, dokazuje její následující text:

   Potrava: Moji agamu krmím cvrčky, žížalami, mouchami, červy, šlupkami od mrkve, hrušky, jablek, zelí, občas jí dám maso, ale ne moc!

Velikost: Agamy dorůstají až 50 cm.

Úklid: Agama není náročná na úklid, její terárium se čistí 2x – 3x za rok, pokud tam má výkaly, tak je samozřejmě uklidíme.

Voda: Vodu čistíme podle toho, jak moc je špinavá, já ji většinou čistím 1x týdně, protože moc špinavá není.

Koupání: Agamy se samozřejmě také koupou, umí i plavat, dáme ji do vany, kam napustíme vodu teplou, ne aby byla studená, 2 - 4 cm vody dáme a dáme tam třeba kámen, aby mohla po něm lézt.

Zuby: Častá otázka je, jestli má agama zuby……. Ano, vzadu má malinké zoubky, které nejsou vidět, ale některé je nemají.

Terárium: Terárium by mělo mít substrát ve vrstvě 15 cm, nejlepší je samozřejmě sluníčko, ale pokud chováte agamu doma v teráriu, tak nic jiného vám nezbyde, než jí koupit UVB žárovky nebo zářivky. UVB záření je totiž velmi důležité pro zdraví vaší agamy. Jedině díky němu dokáží využít a zpracovat vitamín D3.

Klárka Šlápotová

Plazi

Fotogalerie