AKCE - Ostatní akce

14.6. 2022 Mgr. Zdeňka Zbudilová, Mgr. Iva Mráčková

Školní výlet plný adrenalinu


   Naše deváté ročníky se rozhodly, že chtějí zažít poslední společný výlet tak trochu neobvykle. Padlo rozhodnutí, které tu doposud nebylo. Odvážným přeje štěstí, proto se žáci nakonec dočkali toho, že se 8. června vypravili na TEP factor poblíž Slapské přehrady. Slapská přehrada a její kouzelné přístaviště nám posloužily jako poslední zastávka na svačinu. Pak už jsme vyrazili do cíle naší výpravy.

   Pokud nevíte, co to je TEP factor, můžeme směle říci, že jsme se odvážili plnit úkoly podobné televizní verzi soutěže Pevnost Boyard. Ano, takto náročnou a zajímavou akci jsme si dopřáli. Rozděleni do skupinek jsme absolvovali program, v němž bylo nutné opravdu spolupracovat. To byl totiž nejdůležitější předpoklad dobrých výsledků. Spojením trpělivosti, logiky, zručnosti a síly bylo možné splnit až 25 úkolů a tím získat poklad. Vzhledem k tomu, že pro nás, žáky, byl program stejně náročný jako pro dospělé, neměli jsme velká očekávání. Ale i tak jsme se pořádně zapotili. Vždyť snaha byla a chuť rovněž. Plnění úkolů se nám zdálo opravdu těžké, ale prali jsme se jako lvi. Nakonec jsme odjížděli s pocitem únavy, ale také velkých zážitků. Cestou zpět jsme si v autobusu pořádně zazpívali, abychom splnili slib, který jsme předem dali panu řidiči autobusu. Ten nás s úsměvem a v pohodě dovezl zpět ke škole.

Výlet je za námi. Pomalu končíme poslední ročník základní školy. Lze říci, že výlet, který si děti samy vybraly, většinou splnil očekávání.

Mgr. Zdeňka Zbudilová, Mgr. Iva Mráčková

Fotogalerie