AKCE - Ostatní akce

Retrohrátky
25.10. 2019 Mgr. Petra Kopecká

Školní družina si „recyklohraje“

I letos se školní družina zapojila do recyklohraní, a to tím, že vytvářela pod vedením svých vychovatelek „recyklační zpravodaj“. Žáci si nejprve přiblížili téma „recyklace“, výrobu nových věcí z recyklovaných materiálů, pustili si k tomu názorný dokument a pak tvořili osmisměrky, křížovky, příběhy doplněné trefnými obrázky.
Jejich práce byly odeslány do programu Recyklohraní, kde za tato povedená díla získáme body a ty můžeme směnit za pěkné věcné ceny! Budeme myslet i na aktivní žáky ze školní družiny a jejich tvůrčí paní učitelky.
Mgr. Petra Kopecká

Kam s nimi?
Byla jsem doma  a tatínek mě zavolal ,abych šla vynést koš. Cestou jsem zašla do schránky. Byly tam noviny a letáky. Vzala jsem je tatínkovi , protože taťka čte noviny rád. Jenom abyste věděli, tak papír se vyrábí ze stromů a přečtené noviny se hází do kontejneru modré barvy. Když si tatínek noviny přečetl, tak jsem je odnesla právě do kontejneru modré barvy. Třídění mám doma na starost já. A co vy, umíte třídit?
Terezka Ferencová 3.třída


Koupili jsme mamince k svátku vázu. Dala si jí na stůl i s květinou. Váza byla průhledná a moc pěkná. Děti běžely a strčily do stolu. Váza spadla na zem a rozbila se. Maminka střepy odnesla do zeleného kontejneru na sklo. Sklo se přetaví a vyrobí se nová váza. Udělá radost jiné mamince.
Julie Bendová a Viktorka Konečná 2. třída


V obchodu se prodávají nápoje v plastových lahvích. Když to vypijeme , tak musíme obal hodit do žluté popelnice. V kontejneru je hodně plastů, protože lidé si kupují coca colu, fantu sprite….. A při tom voda z kohoutku je taky dobrá. Plast je znečišťování přírody. Hodně lidí háže plastové lahve do lesa a to se nemá. Já to nikdy dělat nebudu.
Vlasta  Konárek 2.třída


Maminka koupila mléko. Udělala z něj buchty s krémem. Krabici od mléka jsem vyhodil do kontejnéru žluté barvy. Popeláři kontejner odvezou do sběrného dvora a vyrobí z něj třeba flísovou mikinu.
Standa Oberenkovskyij a Mattyáš Beníšek 2. třída


Koupil jsem si vajčka. Jsou do oválu a mají barvu pleťovou.Uvařil jsem si jídlo-smažená vajíčka. Karton jsem vyhodil do modrého kontejneru. Zpracují ho znovu a vyrobí z něj třeba sešit.
Lukáš Krása  a Tom Balaško 3. třída

Retrohrátky

Fotogalerie