AKCE - Ostatní akce

12.5. 2022 Mgr. Petra Kopecká

Na chvilku do Asie s panem Tomášem Kubešem


   Po covidové pauze k nám opět zavítal známý fotograf, novinář a cestovatel v jedné osobě, pan Tomáš Kubeš (www.tomaskubes.cz).  Žáci, kteří ho již zažili, se na jeho přednášku těšili, protože kdo někdy zažil jeho vyprávění, jeho příběhy z různých koutů světa, tak se těšit musí!
Tentokrát nás ve svých fotografiích a videích zavedl do Asie.
1. stupeň se seznámil s tímto světadílem ohledně obyvatel, kultury, přírody, zvířat, hudby, tradic, některých vybraných států Asie (Indie, Čína, Barma, Filipíny, …). S 2. stupněm jsme zabrousili do střední Asie, tudíž nás zavedl do Kazachstánu, Uzbekistánu, Tádžikistánu a Turkmenistánu. V jeho fotografiích jsme viděli kulturu a tradiční život obyvatel, přírodu, zejména místní stepi a horské oblasti (Ťan Šan, Pamír), stále vysychající jezero Aral a mnoho dalšího. Během promítání nádherných fotografií vyprávěl kromě zajímavých faktů i neuvěřitelné příběhy s tím spojené. Atmosféra jeho přednášek je dokreslena typickou hudbou, která vás vtáhne do tohoto světa.
Tyto přednášky považuji za velmi přínosné, jak pro nás učitele, tak pro žáky, neboť tyto příběhy v učebnicích napsané nemáme. Jak jsem psala na začátku, ti, co ho znají, se těšili, a ti, kteří ho neznali, se už nyní těší na další jeho návštěvu a napínavé vyprávění z jeho cestování. Dle jeho slov má v plánu další projekty v rámci cestování a třeba příští školní rok se opět sejdeme v kině, abychom si rozšířili obzory v rámci geografie.

Mgr. Petra Kopecká