AKCE - Ostatní akce

9.5. 2022 Mgr. Petra Kopecká

Mladí chemici


   I letošní školní rok nabídl žákům možnost účastnit se chemické soutěže s názvem „ Hledáme nejlepšího mladého chemika“. Tuto soutěž organizuje Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích ve spolupráci se společností Synthesia.
Do školního kola se přihlásili 4 žáci, z nich vyvstaly 3 nejlepší žákyně z 9.B – 1. místo = Marie Pelouchová, 2. místo = Nela Hloušková, 3. místo = Kateřina Robaušová. Holky se 27.1.2022 zúčastnily dalšího – krajského kola distanční formou (kvůli covid-19). Z tohoto kola se stala nejúspěšnější řešitelkou z našich řad Kateřina Robaušová (18 místo ze 63 zúčastněných). Ta se 23.3.2022 zúčastnila regionálního kola na Střední obchodní škole v Českých Budějovicích. Tam mladí chemici pracovali v laboratořích, aby prokázali své praktické znalosti v souvislosti se znalostmi teoretickými. Tady Kačka zabojovala velmi dobře, obsadila 5. místo z 20 zúčastněných. Na celostátní kolo to bohužel nestačilo, neboť tam postupovali 3 nejlepší. Ale i tak…… toto umístění považuji za velký úspěch naší žákyně.
Kačka tuto soutěž vůbec nepodcenila, pečlivě se připravovala a snažila se dohnat učivo 8. ročníku, které jsme při distanční výuce nestihli probrat. Tímto jsem chtěla Kačce veřejně poděkovat za velmi pěknou reprezentaci naší školy.
Doufám, že své znalosti a zkušenosti využije i svém dalším studiu.

Mgr. Petra Kopecká

Fotogalerie