AKCE - Ostatní akce

2.5. 2022 Mgr. Petra Kopecká

Rybářská olympiáda


27.4.2022 se odpoledne sešla parta kluků ze 6. – 8. tříd za účelem prokázání svých rybářských znalostí a zkušeností ve 12. ročníku Rybářské olympiády. Na naší škole proběhlo školní kolo, organizátorem je Střední rybářská a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie Vodňany.
Naši rybáři do toho šli s vervou a odhodláním, plnili otázky týkající se anatomie ryb, organismů žijících v rybníku, poznávali rybářské náčiní a druhy našich sladkovodních ryb, doplněno obecnými znalostmi z přírody. Zkrátka vše, co se rybaření a rybařiny dotýká.
Nejlepšího výsledku dosáhl mladý rybář „Řízek“, tedy Jan Řezáč z 8. A,  2. pozici obhájil jeho spolužák Adam Vosika a 3. místo obsadil rybář Jakub Šíma z 8. B. Jim patří gratulace a ostatním soutěžícím děkuji za účast.
Výsledková listina se všemi jmény zúčastněných a jejich dosaženými body byla zaslána do SŠR Vodňany a tam se rozhodne, zda někdo z naší školy postoupí do dalšího kola, které by se mělo konat přímo na této střední škole v červnu 2022.
Držím pěsti a moc mne těší, že máme na škole takové šikovné kluky, kteří umí trávit čas krásným koníčkem jako je právě rybařina.

Mgr. Petra Kopecká