DRUŽINA - Činnost družiny

11.3. 2022 Dana Soukupová

Školní karneval

Dobré ráno, dobrý den,

do masek se převlečem.

Pojdte rychle všichni dál,

máme tady karneval.

Masopustní veselí

začne ráno v pondělí,

od pondělka do pátku

změní třídu v pohádku.

   Samotný karneval se ustálil koncem jedenáctého století v italských Benátkách, kde se každoročně konaly zábavy zvané carne levare (italsky „dát pryč maso“), což znamená zpívat a veselit se před následujícím postním obdobím.

Slavnostní období Masopustu se slaví mezi Vánocemi a postní dobou. Jeho počátek začíná na Tři krále (6. ledna), jeho konec pak nastává Popeleční středou a letos toto datum připadá na 2. března 2022. Následuje postní doba Velikonoc, která bude letos od středy 2.března 2022 do čtvrtka 14.dubna 2022.

Dne 26. února 2022 se uskutečnil maškarní karneval v naší školní družině. Nejprve se předvedli žáci prvního ročníku a poté ostatní. Všichni se přivítali a mohla začít přehlídka jednotlivých masek.

Viděli jsme červenou jahodu, tanečnici, bludičku, zimní vílu, Červenou Karkulku, Pokémona, princezny, Batmana a jiné. Následovaly soutěže v hodu míčkem na cíl, skládání obrázků apod.

Pak přišlo vyhlášení nejlepší masky, která byla oceněna sladkostí. Co by to bylo za karneval bez hudby a tance? Nejvíce se dětem líbila hra zvaná židličková, kterou ocenily mladší děti. Měli jsme i malé pohoštění, které si připravily samy děti.

Karneval se všem líbil a už se těšíme na další. Zase za rok. Nejvíce nás mrzí, že proticovidová opatření zabránila přístupu rodičům, kteří by se rádi této akce zúčastnili.

Dana Soukupová

Vánoční pečení

Fotogalerie