AKCE - Ostatní akce

Běh školou 2021
10.11. 2021 Mgr. Pavlína Ellis

Turistický kurz na Křemešník

  Už jste někdy byli na Křemešníku? S žáky šestých ročníků jsme se tam ve dnech 19. – 22. 10. 2021 vydali na turistický kurz. Po příjezdu jsme se ubytovali v hotelu Křemešník, nedaleko Pelhřimova. Následující dny jsme trávili poznáváním okolní krajiny, seznámili jsme se s orientací v mapě i v terénu, s turistickým značením, chováním a první pomocí v přírodě. Dohromady jsme se nachodili téměř 40 Km. Mezi navštívené přírodní památky patřil například Čertův hrádek, na který jsme se vydali během celodenního výletu hned ve středu. Abychom krásnou přírodu Vysočiny poznali co nejlépe, podnikli jsme ve čtvrtek další výšlap po naučné stezce kolem Křemešníku. Během této procházky jsme se věnovali také geocachingu, jenž, jak se ukázalo, má mezi žáky spoustu příznivců. Proto jsme si také založili vlastní „kešku“  Ze stezky jsme se však museli vrátit o něco dříve, než jsme původně plánovali, jelikož jediným nešvarem, který bychom během našeho pobytu na Křemešníku mohli počasí vytknout, byl poměrně silný vítr. Páteční ráno se neslo ve znamení překonávání strachu z výšek. Na tento den jsme totiž měli naplánovaný výstup na nedalekou rozhlednu Pípalku, kde jsme obdivovali překrásný výhled do širokého okolí. Poté jsme zbytek dne strávili v místním lanovém parku. Na závěr nechybělo vyhodnocení soutěží, které probíhaly během celého pobytu. Ráda bych poděkovala všem, kteří se kurzu zúčastnili, vedení školy, že nám tuto akci umožnilo, i rodičům, kteří svým dětem tento výlet do přírody dopřáli. A protože hodnocení kurzu je převážně na dětech samotných, chtěla bych na závěr uvést malé ohlédnutí za Křemešníkem očima žáků.

Mgr. Pavlína Ellis

 Křemešník byl velice zábavný a dobrodružný, velmi se mi tam líbilo. Obědy byly výborné a túry se povedly. Akorát rozhledna byla trochu strašidelná, ale jinak to bylo velice krásné. (K. Janíková, 6. A)

 Na Křemešníku byla moc pěkná příroda, túry se mi líbily. Bavilo mě hrát hry. Bylo tam i dobré jídlo. Sblížila jsem se s některými dětmi z obou tříd. (S. Mixanová, 6. A)

 Moc jsme si to užili. Myslím, že nás to dalo dohromady jako třídu. Máme super zážitky. Naučilo nás si navzájem pomáhat a také první pomoc. (V. Cepáková, 6. B)

 Křemešník se mi líbil, bylo to zase něco jiného oproti škole. První den jsme šli na dlouhý výšlap, ale teprve po příchodu jsem byl na sebe pyšný, co jsem ušel. Chtěl bych poděkovat paním učitelkám za hezký výlet. (J. Hamerník, 6. B)

 

Běh školou 2021

Fotogalerie