AKCE - Ostatní akce

Běh školou 2021
10.11. 2021 Mgr. Iva Mráčková

Beseda s lukostřelcem Davidem Drahonínským

  V úterý 26. 10. 2021 navštívil naši školu jeden z nejúspěšnějších paralympioniků, reprezentant v lukostřelbě, David Drahonínský – náš bývalý žák.

  Je to bojovník a sportovec tělem i duší. Od svých 17 let je připoutaný na invalidní vozík. On se však nikdy nevzdal, a protože sport miloval vždy (do úrazu se věnoval taekwondu), dokázal se k němu vrátit. Díky své píli, vytrvalosti a také podpoře svých blízkých dosáhl mnoha úspěchů, kdy se zařadil ke světové špičce v lukostřelbě. Je držitelem světového rekordu, zúčastnil se již 4 paralympijských her, odkud si přivezl celkem 6 medailí (2008 z Pekingu zlatou, 2012 z Londýna stříbrnou, 2016 z Rio de Janeira další stříbrnou + bronzovou v soutěži družstev, 2021 z Tokia zlatou + stříbrnou opět v soutěži družstev).

  David přijel mezi naše žáky, aby jim vyprávěl s humorem sobě vlastním svůj příběh, ale zároveň aby je upozornil na různá bezpečnostní rizika a aby jim ukázal, že život s handicapem se dá zvládnout. Neboli: „Když se chce, všechno jde.“ A protože je David velký motivátor a skvělý a zábavný vypravěč, zcela jistě se mu to podařilo.

  My všichni mu držíme palce a přejeme ještě mnoho dalších úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě.

Mgr. Iva Mráčková

 

 

Běh školou 2021

Fotogalerie