AKCE - Ostatní akce

Běh školou 2021
10.11. 2021 Mgr. B. Juráková

Výlet do Českých Budějovic s návštěvou Hvězdárny a planetária

  V pondělí 25. 10. 2021 jsme se vydali do Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích. Exkurzi jsme doplnili procházkou historické části města.

  V planetáriu jsme nejprve zhlédli naučný film o vesmírném teluriu, jehož projekci doprovázela odborným výkladem zkušená lektorka. Vysvětlila nám, proč se střídá den a noc, proč se střídají roční období, mění se tvar Měsíce aj. Poté následovalo podzimní pozorování oblohy se Sluncem, Měsícem, planetami a hvězdami. Všichni obdivovali noční oblohu se známými souhvězdími či různá znamení zvěrokruhu.

  Po návštěvě planetária jsme se vydali na procházku krajským městem. Ukázali jsme si soutok řek Vltavy a Malše, podél městských hradeb jsme došli jsme až k slepému ramenu a zastavili se u Železné panny. Poté jsme pokračovali k Rabštejnské věži, Panskou ulicí jsme se vydali na Piaristické náměstí směrem k Solnici a klášternímu kostelu. Další zastávkou byly Masné krámy, Černá věž a katedrála sv. Mikuláše. Na náměstí Přemysla Otakara II. jsme obdivovali Samsonovu kašnu, radnici, objevili jsme i bludný kámen. Cestou k autobusu jsme míjeli Jihočeské divadlo a muzeum.

  Přivezli jsme si nejen pěkné suvenýry, ale především nové poznatky o vesmíru a vzpomínku na královské město České Budějovice.

Mgr. B. Juráková

 

 

Běh školou 2021

Fotogalerie