AKCE - Ostatní akce

Hmyz
12.10. 2021 Mgr. Magdalena Radová

Svatováclavský běh

Tradiční Svatováclavský běh se letos uskutečnil v pondělí 27. září. Žáci a žákyně 1. až 5. ročníku zde změřili síly se svými vrstevníky. Ti, kteří letos z nejrůznějších důvodů nemohli předvést své běžecké kvality, podporovali spolužáky a kamarády z tribuny.

Ačkoliv měla celá akce začít původně v 10 hodin dopoledne, žáci z důvodu nepříznivého počasí odstartovali již v 9:00. Špatné počasí však nikoho z přítomných neodradilo a atmosféra se nesla v duchu zdravé soutěživosti.

Jako první běželi chlapci a děvčata z 1. tříd, následovali je žáci a žákyně 2., 3. a 4. ročníků. Běh uzavřeli kluci a holky z 5. tříd. Role hlavního rozhodčího se i letos ujal pan učitel František Maxa. Malým sportovcům z tribuny fandili jak jejich spolužáci, tak i někteří rodiče a sourozenci.

Závody v běhu byly zakončeny slavnostním vyhlášením vítězů. Na stupních stanuli tři nejrychlejší žáci a žákyně z každého ročníku, kteří z rukou paní ředitelky Kateřiny Vondrové převzali medaile a diplomy

Celé školní klání, jímž žáci oslavili nadcházející Den české státnosti, symbolicky zakončil déšť, který zahalil stadion, stejně jako opona zakryje jeviště na konci vydařeného představení.

Mgr. Magdalena Radová

 

Výsledky běhu:

1. roč.: 1. Martin Březina 1. Laura Kolářová
2. Patrik Bjel 2. Rebeka Biháry
3. Petr Leština 3. Klára Dudová

2. roč.: 1. Patrik Polák 1. Ema Haiklová
2. Jonáš Beníšek 2. Nina Doležalová
3. David Tvrzický 3. Nella Pišanová

3. roč.: 1. Sebastian Šikr 1. Aneta Zárubová
2. Václav Ježek 2. Agáta Šťovíčková
3. Kryštof Dvořák 3. Tereza Tomšů

4. roč.: 1. Robin Šimečka 1. Aneta Vítková
2. Radim Průša 2. Martina Soudková
3. Samuel Kollmann 3. Michaela Neveová

5. roč.: 1. Daniel Blafka 1. Nela Šťovíčková
2. Vojtěch Matouš 2. Ella Korunková
3. Tomáš Záruba 3. Tereza Škrnová

Fotogalerie