AKCE - Ostatní akce

Retrohrátky
19.9. 2019 Mgr. Šárka Oesterreicher

Úvodní třídní výlet

Prosluněný čtvrteční den 12. září si žáci 7. ročníků zpříjemnili třídním výletem na Nové Hrady. Než jsme se vypravili do cílového města, navštívili jsme v Českých Velenicích v Komunitním centru FÉNIX Retrohrátky, výstavu designových hraček z dob minulých. I když se jednalo o hračky, se kterými si hráli naši rodiče či prarodiče, mohou žáci naší školy potvrdit jejich atraktivnost i pro mladší generace. Kromě výstavy zde byla pro návštěvníky připravena herna, kde jsme se zabavili natolik, že jsme po necelé hodině pospíchali na vlak pomalu ještě s “céčky” v ruce.

Návštěvu Nových Hradů jsme zahájili u Buquoyské hrobky a odtud už naše kroky směřovaly do údolí, v němž stojí nově zrekonstruovaná usedlost Zevlův mlýn. Toto místo nám mimo jiné nabídlo návštěvu muzea mlynářství, ve kterém jsme viděli plně funkční mlýnici s mlýnským kolem, nebo návštěvu muzea zemědělství. Zde bylo k vidění historické zemědělské vybavení včetně amerických a evropských traktorů z 30. a 40. let. Kromě již zmiňovaného jsme si nemohli nechat ujít místní minifarmu.

V centru Nových Hradů jsme si poté odpočinuli v zámeckém parku a prohlédli si nádvoří místního hradu. Doufáme, že všichni výletníci načerpali během výletu dostatek energie na nový školní rok, ve kterém na nás jistě čekají mnohá dobrodružství.
   Mgr. Šárka Oesterreicher

Retrohrátky

Fotogalerie