AKCE - Ostatní akce

ponožky
25.4. 2021 Mgr. A. Segizbaeva

Pozvi zvíře na oběd

Dobrý den,
ráda bych Vás chtěla informovat o akci, na které jsme se společně domluvili se žáky 5.B na online hodině přírodovědy. Tato doba není, nebyla a nejspíš ani nebude lehká pro nikoho z nás, pro všechny je to dlouhé a náročné, a proto mě napadlo přispět malou dávkou pro někoho, kdo bohužel nemůže nijak vyslovit svůj názor či přispět do vínku. Určitě jste nedávno četli na internetu či viděli ve zprávách, jak tato nelehká doba působí na zoologické zahrady. Článek byl konkrétně ze Safari Dvůr Králové. Jejich resort velmi strádá po finanční stránce.

Proto jsme se v rámci akce“Pozvi zvíře na oběd“ rozhodli společně se žáky, že bychom přispěli částkou 1000,- na tato zvířata, která jsme společně vybrali.

Královédvorští výživáři přitom mlsným zvířecím jazýčkům servírují skutečně vybrané lahůdky. Kuchyně safari parku může v lecčem připomínat kuchyně luxusních hotelů. Mlsní obyvatelé expozic si rádi pochutnávají třeba na mangu, fermentovaném listí, libovém hovězím mase nebo čerstvých šnecích. Samozřejmostí jsou i granátová jablka, kaki a další exotické ovoce, čerstvé ryby, ale také množství rozličného hmyzu od larev potemníků k sarančatům.

Každý z Vás může přispět jakoukoliv částkou na kterékoli safari. Po přispění obdržíte certifikát a účtenku, kde vidíte, co mělo zvířátko za Vámi obdržené peníze k jídlu.

Tímto velice děkuji rodičům a žákům za finanční příspěvek.

   Mgr. A. Segizbaeva

 

dopis

dopis