AKCE - Ostatní akce

Mikuláš
19.12. 2019 Mgr. Šárka Oesterreicher

Vánoční Vídeň

Mrazivého dne, který nesl magický datum 12.12., jsme se vydali s žáky 8.A, 8.B a 9.A na výlet do hlavního města Rakouska, do předvánoční Vídně.
Z Wien Franz-Josefs-Bahnhof směřovaly naše kroky nejdříve k architektonickému skvostu Hundertwasserhaus, jedné z nejoriginálnějších vídeňských památek. Odtud už naše putování po Vídni nabralo směr staré město „Innere Stadt“ a po návštěvě prvních vánočních trhů „Am Hof“ jsme došli ke Stephansdomu, který se řadí k jedněm z nejkrásnějších gotických katedrál. Další zastávkou byla Státní opera na Ringstraße a poté nás čekal velkolepý palác Hofburg, jenž byl po šest staletích domovem habsburské dynastie. V jeho blízkosti navštívila naše skupina na Maria-Theresien-Platz další z vídeňských Christkindlmärkte. Mezitím se už začalo pomalu stmívat, rakouskou metropoli rozzářila světla slavnostní výzdoby a před námi byl poslední bod dnešního programu – trh „Wiener Weihnachtstraum“ před vídeňskou novogotickou radnicí. Kouzlo předvánoční atmosféry trhů provoněných skořicí dotvořily sněhové vločky, které se po setmění začaly snášet z nebe. O stěžejních místech prohlídky Vídně (Hundertwasserhaus, Stephansdom, Hofburg, Wiener Rathaus) jsme se dozvěděli základní informace prostřednictvím referátů připravených některými žáky.
V průběhu dne jsme úročili své znalosti německého jazyka, trochu poznali hlavní město našich sousedů, ochutnali rakouské speciality, nasáli vánoční atmosféru na jedněch z nejznámějších adventních trhů a v pozdních večerních hodinách jsme se unavení, ale plní dojmů vrátili domů.
Mgr. Šárka Oesterreicher

 

Retrohrátky

Fotogalerie