AKCE - Ostatní akce

Mikuláš
12.12. 2019 za 6.B Jakub Bartoš

Exkurze České Budějovice

Ve středu 4.prosince vyrazily třídy 6.A a 6.B  do Českých Budějovic navštívit planetárium a vodárenskou věž.
Do planetária jsme zamířili hned poté, co jsme vystoupili z vlaku. Vevnitř jsme viděli různá souhvězdí a dozvěděli se, co se děje ve vesmíru. Jakmile skončilo promítání, šli jsme směrem k vodárenské věži, kde jsme se dozvěděli, jak se čistí voda a že voda se musí vracet do přírody přečištěná.
Potom, co jsme si všechno tohle poslechli, jsme se vydali na adventní trhy na náměstí, tam si nakoupili jídlo, pití a různé ozdoby do domu.
Najezení a napití jsme došli na nádraží a v pořádku dorazili do Suchdola nad Lužnicí.
Kluci ze 6.A

 

Ve středu 4.12. 2019 jsme jeli na exkurzi do planetária v Českých Budějovicích. Když jsme přijeli do Českých Budějovic, rovnou jsme zamířili do budovy planetária, kde se nás ujal pán. Posadili jsme se na sedačky, koukali jsme na kulatý strop, kde se vše promítalo. Poznali jsme spoustu souhvězdí, kde a jak je vlastně najdeme. Ukázali jsme si i ostatní kosmické objekty (hvězdy, galaxie, Mléčnou dráhu, ….). Následně jsme zamířili do kinosálu, kde jsme se podívali na krátký film o vesmíru.
Po planetáriu nás paní učitelky zavedly na prohlídku místní vodárenské věže. Dozvěděli jsme se, jak se v Českých Budějovicích vytvářela síť vodovodů a kanalizace v historické době až dodnes. Paní učitelky nás potom odvedly na náměstí, kde jsme měli čas si projít adventní trhy. Pak už jsme jeli vlakem domů.

za 6.B Jakub Bartoš

 

Retrohrátky

Fotogalerie