AKCE - Ostatní akce

Memoriál Ferdinanda Bušty
5.6. 2024 Mgr. K. Vondrová

Memoriál Ferdinanda Bušty

   Dne 23.5. jsme byli na memoriálu Ferdinanda Bušty. Ráno vyrazilo na kemp u pískovny 57 závodníků z naší školy a „realizační tým“. Po příjezdu jsme se zaregistrovali a začaly přípravy na první závod. První vyrazily mladší žákyně. Ve startovním poli 28 dívek se neztratila hlavně Ella Korunková, která obsadila krásné 4 místo.

Poté se vydali na trať mladší žáci. Tam už byla konkurence větší a ve startovním poli 59 žáků i při účasti 14 žáků byli naší spíše ve druhé polovině výsledkové listiny. Výjimkou byl Dan Blafka, který se dostal do první desítky na pěkné 9 místo.

Mladší žáky následovaly starší žákyně, kde při celkovém počtu 35 závodnic, z čehož bylo 10 z naší školy. Závod pro nás ovšem moc šťastně nezačal, když krátce po startu došlo k pádu jedné naší závodnice a s ní odstoupila i druhá, která jí pomáhala. Zranění bylo relativně vážné, ale trvalé následky si nevyžádalo. Pak odstoupila ještě dvě naše závodnice, jedna z důvodu vyčerpání a druhá jí taktéž pomáhala. Přes tyto patálie jsme díky Lucii Kopecké získali v tomto závodě 6. místo.

Stejně jako mladších žáků se postavilo na start i žáků starších. A díky skvělým výsledkům v této kategorii, kde získal 1. místo Karel Jaroslav Hamerník, 3. místo Timofii Chemerys a do desítky se ještě vešel 8. Jakub Kos, jsme získali jako škola celkové 3. místo a cenu 5000,- Kč. Velké poděkování tedy patří nejen skvělým závodníkům, kteří obsadili přední umístění, ale i těm, co pomohli v nouzi. Tak jako David Brzobohatý a Lukáš Zeman, kteří poskytli pomoc soutěžícímu z jiné školy, který havaroval a tím si vysloužili cenu fair play.

Na závěr si ještě kluci poměřili síly s 10 násobným mistrem ČR v trialu Vlastislavem Kabeláčem Čiháčkem a Jakub Kos dokázal přeskočit stejnou výšku jako mistr na kole.

Celkově se závod vyvedl, počasí bylo krásné a všichni naši závodníci skvěle reprezentovali naši školu, o čemž svědčí i dobré celkové umístění.

Mgr. K. Vondrová

Memoriál Ferdinanda Bušty


Memoriál Ferdinanda Bušty