AKCE - Ostatní akce

Soutěž v AJ - okresní kolo
21.3. 2024 Mgr. I. Mráčková

Filmové představení

   “One life - jeden život” je britský životopisný film, který měli možnost vidět naši žáci 7.-9. roč. v místním kině. Snímek vypráví o Nicholasi Wintonovi, britském makléři a humanitárním pracovníkovi, který neváhal pomáhat lidem v nouzi a kterému se podařilo zachránit 669 převážně židovských dětí těsně před vypuknutím 2. světové války. Fascinující příběh o skromném hrdinovi - je dobře, že se s ním seznámili i žáci naší školy… jsou činy a události, které by se měly připomínat.

   “Poučení z minulosti nám dává naději na lepší budoucnost”

   O tom, že film žáky opravdu zaujal, svědčí i jejich zpětná vazba: "Filmu dávám 10/10. Myslím si, že jsem dlouho neviděl tak zajímavý, dojemný a napínavý film. Hodně jsme se dozvěděli o panu Nicholasi Wintonovi a minulé době." (P. Ohnoutka, 8.A)

   "Film, na kterém jsme byli, byl velmi smutný, ale také jsme se hodně dozvěděli. Byl velmi dobře natočen. Dlouho jsem neviděla tak dobrý film." (M. Pelouchová, 8.A)

   "Tento film byl velice zajímavý a dojemný. Nedokážu si představit, co všechno musely tehdejší rodiny prožívat. Myslím si, že je dobře si toto téma připomenout. Obdivuji Wintona za jeho odvahu a za to, co dokázal." (K. Šimánková, 9.A)

   "Bylo to hezké a emotivní zpracování tehdejší doby a činů, které Nicholas Winton vykonal a díky nimž zachránil mnoho dětských životů. Zhlédnutí filmu rozhodně nelituji, už jen z důvodu, že jsme měli možnost poznat i tuto část historie." (V. Slancová, 9.B)

   "Tento film byl moc hezký. Byl plný příběhů rodin a dětí, které se musely rozloučit. Ve filmu byla ukázána ta realita, kterou rodiče, děti, ale i zachránci museli podstupovat. Nechtěla bych být v té pozici, sbalit si kufr a ze dne na den se rozloučit s rodiči a odjet. A myslím si, že toto by nechtěl prožít nikdo z nás." (P. Dvořáčková, 9.A)

Mgr. I. Mráčková

Soutěž v AJ - okresní kolo