AKCE - Ostatní akce

Běh školou
12.10. 2023 Mgr. Pavlína Ellis

Zájezd do jižní Anglie

   V týdnu od 30. září do 5. října se skupina 39 žáků osmých a devátých ročníků naší školy zúčastnilo poznávacího zájezdu do jižní Anglie. Tento zájezd jsme podnikli ve spolupráci se základní školou Chlum u Třeboně.

   Naší první zastávkou byl Brighton, kde jsme navštívili SEA LIFE Centre (nejstarším akvárium na světě), The Brighton Marine Palace and Pier (největší molo v Brightonu), procházeli jsme se historickými uličkami The Lanes. Ti, kteří se nebáli výšek, pozorovali Brighton ze 138 metrů vysoké věže British Airways i360. Součástí návštěvy města byla i prohlídka Royal Pavilion, bývalého královského paláce Jiřího IV. Ve večerních hodinách jsme se autobusem dopravili do města Worthing, kde už nás očekávaly hostitelské rodiny, u kterých jsme strávili následující tři noci.

   Během našeho pobytu jsme navštívili turisticky oblíbené vápencové útesy Seven Sisters. Další zastávkou byl Hastings, malebné město na pobřeží Anglie. Zde jsme si mohli prohlédnout zříceninu normanského hradu a navštívit místní pašerácké jeskyně. V úterý nás čekal výlet na Isle of Wight, ostrov ležící u jižního pobřeží Anglie. Zde jsme se kochali výhledem na The Needles, což je seskupení tří za sebou stojících křídových útesů, které se tyčí do výše 30 metrů nad hladinou moře.

   Naše cesta vrcholila návštěvou Londýna, hlavního města Anglie. Tento den jsme zahájili návštěvou nultého poledníku v Greenwich a odtud se jsme se přepravili po řece Temži do centra města. Z London Eye jsme měli díky slunečnému počasí možnost vidět Londýn do vzdálenosti několika kilometrů. Během procházky Londýnem jsme si prohlédli jeho nejznámější památky, jako jsou Big Ben, Houses of Parliament, Wetminster Abbey a Buckingham Palace. V závěru dne následovala zastávka na Trafalgar Square a pak už nás čekal autobus a cesta domů.

   Žákům se pobyt v rodinách líbil, zároveň si chválili možnost komunikovat v anglickém jazyce se všemi členy rodiny a poznat anglický životní styl. Myslím, že jsme si všichni zájezd moc užili. Spolu s kolegy bych chtěla žáky pochválit za jejich skvělé chování a zodpovědný přístup. Děkuji i rodičům, kteří svým dětem tento zážitek umožnili.

Mgr. Pavlína Ellis

Běh školou


Běh školou

Fotogalerie