AKCE - Ostatní akce

Retrohrátky
6.11. 2019 Mgr. Anna Brothánková

Turistický kurz 5. tříd na Křemešníku

Ve dnech 15. – 18. 10. 2019 proběhl první ročník turistického kurzu žáků pátých tříd. Kurz se uskutečnil v hotelu Křemešník v poklidném prostředí západní části Kraje Vysočina nedaleko města Pelhřimov. Náplní našeho pobytu bylo nejen dětem ukázat tento krásný kout České republiky, ale seznámit je s turistickým značením, s chováním v přírodě, s první pomocí v terénu, naučit je práci s mapou a buzolou a nechybělo ani výtvarné tvoření.
Ve čtvrtek dopoledne nám počasí moc nepřálo, tak jsme jej strávili na hotelu a hráli hry a připravili se na „celotáborové soutěžení“. Odpoledne už vykouklo slunce a my jsme tak mohli vyrazit na naučnou stezku kolem Křemešníku. Čtvrtek jsme věnovali celodennímu výletu. Cestou jsme hráli různé hry, jako správní turisté poobědvali nabalené řízky a na konci na nás čekal nádherný pohled na nejznámější a nejnavštěvovanější útvar v okolí Křemešníku – Čertův hrádek. Na pátek, poslední den našeho pobytu, jsme si naplánovali ranní výstup na blízkou rozhlednu Pípalku, kde nás překvapil úžasný výhled do širokého okolí. Poté jsme zbytek dne strávili v místním lanovém parku. Zde si děti v plné výzbroji jištění prošly dvě úrovně tras. V mezičase vytvořily pomocí uhlu pohlednici z Křemešníku, kde vzniky úžasné práce. Na závěr nechybělo vyhodnocení soutěží, které se konaly v průběhu našeho pobytu.
Po celou dobu nám přálo krásné počasí. Z ohlasů dětí jsem přesvědčena, že si kurz moc užily. Mnozí z nich si chvilkami sáhly i na své pomyslné dno. A to ať při celodenním výletu, kdy ve finále ušly 20 km, při výstupu na rozhlednu a překonání strachu z výšky, nebo když někteří uskutečnily premiéru výstupu v lanovém parku. Je ohromná radost nás dospělých vidět, jak jsou na sebe děti pyšné, když překonají svůj strach, odhodlají se a zdolají překážku.
Chtěla bych touto cestou poděkovat nejen rodičům, kteří umožnili svým dětem tento čtyřdenní výlet absolvovat, ale zejména svým kolegům Mgr. Anastazii Segizbaevě a Mgr. Pavlu Maříkovi za pomoc s realizací kurzu a dohledu nad žáky.
Na závěr bych ráda přidala ohlédnutí za kurzem očima  žáků z 5. A.
Na Křemešníku se mi moc líbilo. Túry a rozhledna Pípalka byly skvělé. Nejlepší byl Čertův hrádek a lanový park. Cesta autobusem byla docela krátká. Nejlepší turistický výlet.
Klára Urbanová

Na Křemešníku to byla zábava a hrozně jsme si to tam užili. Cesta autobusem mě moc nebavila, protože byla hrozně dlouhá. Na rozhledně Pípalce byl krásný výhled. Byla tam krásná příroda, všude kameny a krásné počasí.
Lucie Kopecká

Pobyt na Křemešníku jsem si moc užil. Zejména procházky po krásné přírodě. V tomto podzimním čase hýří barvami a to se mi moc líbí. Na lanovém parku jsem překonal i strach z výšek. Byl to krásně strávený čas se spolužáky a učiteli.
Matyáš Šnokhous
Myslím, že můžu mluvit za všechny, když napíšu, že na Křemešníku se nám moc líbilo. Všichni jsme se tak nějak i více sblížili. Na túry jsem zvyklá, takže mi vůbec nevadilo, že jsme ušli docela dost kilometrů. I přesto, že si jedna naše kamarádka zlomila ruku, tak jsme si to užili. Nejvíc se mi líbilo na rozhledně Pípalce. Hned bych jela znovu.
Tereza Nosálová

Mgr. Anna Brothánková

 

Retrohrátky

Fotogalerie