AKCE - Ostatní akce

Retrohrátky
6.11. 2019 Mgr. Šárka Oesterreicher

Halloweenská noc

Jak vypadá škola v noci, kdy do tříd dopadá pouze světlo lamp z ulice, chodby zejí prázdnotou a místo dětského smíchu je slyšet jen tikot hodin na stěně? A nese se drnčivý zvuk školního zvonku budovou také o víkendu? Podobné otázky napadly určitě tu a tam každého. Nevšední příležitost zjistit na ně odpovědi se naskytla žákům 7.A, kteří strávili noc z 1. na 2. listopadu právě v opuštěné budově Základní školy T. G. Masaryka.

Všichni vzali přípravu na mimořádnou událost zodpovědně. Napekli hrůzostrašné muffiny, mumie a jiné dobroty a přichystali si originální a propracované halloweenské kostýmy.

Na úvod se žáci dozvěděli základní fakta o anglosaském lidovém svátku Halloween a poté museli prokázat nejen odvahu, ale i týmového ducha, když během pozdních večerních hodin společnými silami začali dobývat “pevnost T. G. Masaryka”. V každé učebně na ně čekaly záludné úkoly a jejich plněním sbírali stateční dobyvatelé indicie. Všichni pracovali s plným nasazením a na základě získaných nápověd společně dokázali rozluštit “klíč”. Pevnost tak byla úspěšně dobyta!

Odměnou byla kromě diplomů a sladkostí také třídní diskotéka v učebně výtvarné výchovy. Samozřejmě nesmělo chybět udělení ceny za nejlepší kostým nebo udělení titulů král a královna halloweenského parketu. Poté už se všechna “strašidla” začala pomalu ukládat ke spánku a po nějaké chvilce se třídou neslo už jen spokojené oddechování usínajících dětí.

Přestože škola nebývá řazena mezi nejoblíbenější místa a každý odsud většinou rád odchází domů, troufám si říct, že si všichni účastníci Halloweenské noci čas dobrovolně strávený na školní půdě velmi užili a že to byl pro všechny nevšední zážitek, na který budou rádi a dlouho vzpomínat.

Jo a mimochodem...v noci ta škola zase tak strašidelná není a o víkendu má volno i školní zvonek!

Mgr. Šárka Oesterreicher

 

Retrohrátky

Fotogalerie