AKCE - Ostatní akce

Praha
21.2. 2023 Mgr. Iva Mráčková

Exkurze 9. roč. PRAHA

   Žáci 9. tříd se v polovině února zúčastnili exkurze do Prahy, která byla tentokrát historicko – poznávacího charakteru. Nejdříve se vydali k Národnímu památníku na Vítkově, odkud měli krásný výhled na panorama města. Poté navštívili Armádní muzeum Žižkov, kde byl pro ně připraven vzdělávací program „Jak jsem prožil/a druhou světovou válku“. Byli rozděleni do skupin, dostali pracovní listy a prostřednictvím příběhů inspirovaných reálnými osobami sledovali malé a velké dějiny 2. světové války. Pracovali s klíčovými slovy jako např. odboj, protektorát, okupace, armáda, letectvo atd. To vše již probíhalo přímo v daných expozicích muzea, kde se museli zorientovat a vyhledat příslušné informace. To, že se žákům muzeum líbilo, vyplývá i z jejich hodnocení akce, kdy mnozí z nich litovali, že zde nemohli strávit více času.

   Dalším cílem bylo Národní divadlo. Ale vzhledem k charakteru této akce vedla trasa netradičně: přes Václavské a Karlovo náměstí k pravoslavnému chrámu sv. Cyrila a Metoděje (místu, kde je dnes Národní památník hrdinů heydrichiády) a poté podél Vltavy kolem Tančícího domu. A pak už následovala prohlídka budovy Národního divadla doslova od půdy až po sklep. Žáci měli možnost seznámit se s historií i současností ND, prohlédnout si základní kameny, makety jednotlivých budov, posedět v hledišti, obdivovat výzdobu včetně známé opony a nápisu NÁROD SOBĚ a z terasy pak vidět přímo před sebou dominantu našeho hlavního města – Hradčany, Pražský hrad, Petřín, Vltavu … to vše s velmi zajímavým výkladem paní průvodkyně.

   Výlet byl ukončen krátkým zastavením na Václavském náměstí a opět pěším přesunem na hlavní nádraží. Přijeli jsme domů s téměř 20 000 kroky v nohách, ale se spoustou zážitků a novými informacemi.

Mgr. Iva Mráčková

Praha

Praha

Fotogalerie