Úvodní strana

6.6.2017 Mgr. L. Ondřich
  Hokejbal proti drogám rok 2017

Hráči a hráčky naší školy se i v letošním roce zúčastnili turnaje v hokejbalu.

Nejprve jsme 26. dubna 2017 vyhráli okresní kolo v Jindřichově Hradci. Poté jsme 18. května vyhráli i krajské kolo, které se opět konalo v J. Hradci a postoupili jsme do republikového finále, které se tentokráte uskutečnilo 25. května v Praze. Do republikového kola přijelo celkem 6 týmů z republiky.

Kladno, Choceň, Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem a Suchdol nad Lužnicí.

Samá zvučná jména s hokejovým zázemím.

Do Prahy jsme vyrazili v časných ranních hodinách zvláštním malým autobusem pro 16 osob.

Po malém zdržení jsme nastoupili k prvnímu zápasu. V naší skupině jsme prohráli s Ústím 0:3, Pardubice nás těsně porazili 1:2, Hradec Králové nám nasázel 4 branky, s Chocní jsme remizovali a smolně prohráli až po samostatných nájezdech a tím jsme přišli o možnost bojovat mezi čtyřmi nejlepšími celky. Hrálo se 2 x 6 minut čistého času, někteří hráči téměř nestřídali ( bylo nás pouze 10), jednotlivé zápasy nás stály hodně sil.

V závěrečném utkání, které se hrálo 2 x 8 minut jsme porazili Kladno 1:0 a obsadili tak celkově 5. místo v republice. Je to obrovský úspěch, protože v našem družstvu jsme měli na soupisce dokonce 2 starší žákyně a dva žáky z 5. ročníku.