15.1.2013 Tomáš Krása Fotogalerie
  Kroužek florbalu

Družstvo

Pohár ČFbU pro 1. stupeň základních škol ve florbale

19. 12. 2012 jsme se jako vítězové okresu Jindřichův Hradec společně s dalšími 5 vítězi ostatních okresů Jihočeského kraje zúčastnili krajského kola ve florbalu, které se konalo v Týně nad Vltavou. Vítěz postoupil do celorepublikového finále do Prahy.
  Hrál se systém “každý s každým”, takže nás čekalo 5 zápasů (2 x 8 minut hrubého času/1zápas). V úvodním zápasu jsme dokázali remizovat, druhý jsme nešťastně prohráli, ale v následujících dvou zápasech jsme s přehledem zvítězili. Bohužel díky bodové ztrátě jsme již neměli možnost tento turnaj vyhrát. Při nástupu do našeho posledního zápasu, a ten byl i posledním zápasem v turnaji, bylo umístění na prvních 4 místech stále otevřené. Náš soupeř měl zajištěný postup do celorepublikového finále pouze v případě, že nám nedovolí vyhrát. Naopak jiný tým, který už vše sledoval pouze z tribuny, mohl postoupit v případě, že bychom tohoto soupeře dokázali porazit.
  Ještě minutu před koncem zápasu jsme vedli 3:2 a tím jsme si zajišťovali 2. místo v kraji, ale soupeř dokázal v poslední minutě nejen vyrovnat, ale dokonce si zajistit postup do celorepublikového finále. Zarmoutil tím i ty, kteří nám hlasitě fandili na tribuně. V tu dobu jsme byli na prozatímním 3. místě, ale bohužel 10 vteřin před koncem vstřelil další branku, která nás posunula na konečné čtvrté místo.
Jako trenér mám ale z předvedeného výkonu ohromnou radost a troufám si říct, že kdyby při nás stálo - mezi sportovci oblíbené – „štěstíčko“, tak bychom tento turnaj dokázali i vyhrát.
Tímto bych chtěl dodatečně celému týmu moc poděkovat. Též děkuji za celý tým panu Soudkovi za zajištění občerstvení.